АДАПТАЦІЯ МОЛОДИХ ПЕДАГОГІВ
Адаптація молодих спеціалістів триває
Молодий спеціаліст стає хорошим учителем,
перш за все, завдяки обстановці творчої праці
В.Сухомлінський
Професійна адаптація молодого вчителя – це складний динамічний процес освоєння професії та оволодіння педагогічною майстерністю.
Шлях учителя від молодого спеціаліста до майстра непростий. Багато в чому він залежить від особистісних якостей та професійних знань, отриманих у вищих навчальних закладах. Та чи не найважливіші на цьому шляху — перші кроки професійного досвіду, умови роботи, колектив і підтримка коллег, учнів, батьків та своєчасна методична допомога.
Сприяти цьому процесові, розвивати професійний потенціал спеціаліста – початківця – одне з основних завдань діяльності районної школи молодого вчителя та школи молодого вчителя, яка функціонує в загальноосвітніх навчальних закладах району.
Станом на вересень 2017 року в районі працюють 33 молодих вчителів.
Наприкінці жовтня відбулися методичні виїзди керівника районної школи молодого вчителя, методиста РМК – Кірчіу Зінаїди Остафіївни в загальноосвітні навчальні заклади з метою вивчення питання організації наставництва та стажування.
Відвідані уроки в ЗОШ №1, Орлівській ЗОШ, Лиманській ЗОШ, індивідуальні бесіди, перегляд ведення шкільної документації довели задовільний рівень готовності починаючих колег до впровадження інновацій в навчальний процес, вміння самостійно включатися в професійну діяльність, створювати атмосферу пошуку, зацікавленості, добра та затишку на уроці.
Найбільша кількість вчителів – початківців - дев’ять - працюють в Лиманській ЗОШ.
Керівником ШМВ є заступник директора з НВР Памбук Тетяна Миколаївна. Адміністрацією закладу та вчителями - наставниками надається методична та психологічна допомога, створюється доброзичлива атмосфера під час відвідування уроків.
Хочеться висловити впевненість, що вчасна й доцільна допомога і підтримка вчорашньому випускнику – педагогу допоможе йому не розгубитися на початку становлення та не розчаруватися у своєму професійному виборі.