ІНТЕГРОВАНЕ НАВЧАННЯ В ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
Інтегровані заняття, як основний вид діяльності в дошкільному закладі
У ланцюгу проблем, що мають істотній вплив на підвищення якості навчання дітей дошкільного віку, виконання Державних стандартів дошкільної освіти, найголовніше місце посідає інтегроване заняття, як основна форма організації навчально – пізнавальної діяльності, його правильна побудова та структура. Вирішенню пріоритетних питань дошкільної освіти присвячена низка методичних заходів районного методичного кабінету.
8 грудня відбувся семінар директорів ЗДО на тему « Інтегровані заняття, як основний вид діяльності дошкільної освіти». Методичний захід був організований на базі ЗДО «Мартичка» с. Новосільське.
Директор дошкільного закладу «Мартічка» с. Новосільське Дунав В.Ф. висвітила основне питання семінару « Інтегровані заняття, як основний вид діяльності ЗДО» щодо подальшої роботи за програмами «Впевнений старт» та «Я у Світі».
Учасникам семінару було запропоновано перегляд інтегрованих занять в групах:
- « Курчата на подвір’ї» (вихователі Гума О.І., Капсамун В.В.) для дітей раннього віку.
- « У пошуках сонячних промінчиків», (вихователі Георгієва Ж.С., Бєну М.М.) подорожували діти середньої групи.
- «Пригоди на стежині добра», пройшли діти старшої групи з вихователями Капсамун М.В., і керівником гуртка Трифоновою В.С.
Під час семінару методист РМК Деордієва О.М. підкреслила важливість використання контрольно – аналітичної діяльності в роботі закладів. Презентація «Контрольно – аналітична діяльність керівника» була розглянута та запропонована для подальшого використання в роботі.
Психолог Кокош І.В. провела психологічну вправу «Почергове малювання», яке допомагає порозумінню, уважності один до одного, поваги, взаємодіям.
Аналізуючи відвідані заходи, всі учасники переконалися, що колектив ЗДО «Мартічка» доцільно використовує задачі Базового компоненту дошкільної освіти, програму «Я у Світі». Впевнено інтегрує освітній процес, з раннього віку готує своїх вихованців до програми «Впевнений старт», яка реалізує задачі наступності дошкільного закладу і початкової школи на порозі розбудови «Нової української школи».
Учасники семінару дали високу оцінку організації та проведення заходу, який був здійснений під керівництвом директора дошкільного закладу Дунав Вікторії Федорівни.