Відділ освіти Ренійської міської ради

 

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ВИКЛАДАННЯ ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНИХ ДІСЦИПЛІН

Jan 9, 2018
5 січня відбулася не Конференція вчителів предметів фізико-математичного циклу

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ВИКЛАДАННЯ

ФІЗИКО – МАТЕМАТИЧНИХ ДІСЦИПЛІН  В

ШКОЛАХ  РЕНІЙСЬКОГО РАЙОНУ

        

         5 січня 2018 року на базі Ренійського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ліцей»  відбулася не Конференція  вчителів фізики, математики та інформатики  за темою «Шляхи підвищення ефективності навчальних занять фізико – математичного циклу у ракурсі інтеграції навчальних предметів та основних напрямків Концепції Нової української школи»

         Сьогодні, коли відбуваються зміни і модернізації в області освіти, особлива увага звернена на роль школи, як організатора освітнього середовища для розвитку особистості.

Вся сучасна наука не лише використовує математичні методи, а й будується за математичними законами. Шлях в сучасну науку й техніку, просто в сучасне життя пролягає крізь математику - звідси й актуальність рівня математичної освіти.  А  на  допомогу  математиці приходять споріднені науки – фізика та інформатика.

Враховуючи  важливість  проблеми, вчителям – колегам та однодумцям, була запропонована  неформальна  форма спілкування  - не Конференція.

Працюючи по фаховим  секціям,  учасниками  методичного заходу були  розглянуті  багато  питань:

- Шляхи підвищення ефективності підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з математики.

- Формування навичок самостійної роботи на уроках математики.

- Особливості виконання навчальної програми з інформатики в 5-9-х класах (за новою програмою).

- Шляхи підвищення якості навчальних занять з інформатики: форми та методи.

- Проблеми підготовки учнів до дослідницької роботи та участі в олімпіадах з інформатики.

- Проектна діяльність учнів на уроках фізики. Обмін досвідом. Вивчення нормативних документів.

- Особливості виконання практичної частини: лабораторна робота №6 «Вивчення звукових коливань за допомогою сучасних цифрових засобів обробки інформації»

 

 

          Динамічно та ефективно  відбулося  засідання круглого столу «Моделювання бінарного уроку». Бінарний урок   це творчість двох (або кількох) педагогів, яка переростає у творчий процес в учнів.  Тому, що вивчення якоїсь проблеми на грані двох (або кількох) наук - це завжди цікаво, такий вид діяльності викликає високу мотивацію. А чи не це головне - захопити школярів, спровокувати творчий пошук?  У вчителів навіть існує  думка, що  «Бінарний урок - псевдонауковий методичний викрутас».

         А результатом такого «методичного викрутасу» стали  розробки  планів - конспектів  бінарних  уроків з тем «Вектори у просторі та на площині»,  «Графічний метод розв’язання задач», «Застосування похідної до розв’язання задач»  за  участю  вчителів  математики, фізики та інформатики. 

         Під час рефлексії  учасники  заходу  прийшли до  висновків,  що співпраця однодумців – колег під час підготовки та проведення бінарних  уроків дає можливість самореалізовуватися у творчому процесі. 

Школа покликана формувати цілісну систему універсальних знань, умінь, навичок, а також досвід самостійної діяльності й особистої відповідальності учнів. Навчальний процес у загальноосвітніх навчальних закладах повинен бути організований таким чином, щоб школярі  могли не лише адаптуватися в швидко змінному світі, але й були здатними до перетворення цього світу, отже - володіти не лише знаннями, але й уміти застосовувати їх у процесі власної самостійної наукової, дослідницької й творчої діяльності, що одночасно сприяє підвищенню інтересу до вивчення предмету.

 

 

До успішного  проведення  не Конференції  доклали чималі зусилля  адміністрація Ренійського  ліцею на чолі з  директором Кічук Є.П., заступниками директора з НВР Чапкіною Г.І.  та Пономаренко Ж.П.  У ролі «диригентів» методичних студій  виступили завідуюча РМК  Потрібна Л.В., керівники  предметних РМО  Міхряков С.П., Тичук Р.М., Паршикова Л.Л.  Практичні  частини  заходу  підготували  вчителі  ліцею  Чапкіна Г.І.,  Носач Т.І., Міхрякова П.Р., Бєженару М.А., Кондратюк Д.М.    А  близько  50 – ти  учасників  -  отримали  задоволення  від  своєї  безпосередньої  роботи,  спілкування  з  колегами  та  хвилю  натхнення  до  творчості.