КОЛЕГІЯ ВІДДІЛУ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
ОСВІТА У 2016 – му : ПІДСУМКИ, ДОСЯГНЕННЯ
ТА ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ
1 березня 2017 року відбулася підсумкова колегія відділу освіти, молоді та спорту РДА, на якій були підведені підсумки роботи закладів освіти району у 2016 році та визначені пріоритетні напрямки роботи на 2017 рік.
Нова українська школа створюються всією українською громадою в рамка широкого суспільного діалогу. Державою розпочаті реформи, які на десятиріччя визначать освітній ландшафт України. Задачі, які містяться в Концепції «Нової української школи» складні, але вони визначені і треба готуватися до їх реалізації.
Поставивши задачу, на колегії обговорити те, як заклади освіти району будуть готуватися до реформ, начальник відділу освіти, молоді та спорту В.І. Дьяченко, в своїй доповіді, оцінив діяльність освіти у 2016 році. Позитивні зрушення та здобутки свідчать про те, що заклади освіти Ренійського району не стоять на місті, а рухаються вперед підвищуючи рівень навчально – виховної роботи і матеріально – технічного стану. Але ще багато невирішених питань, які потребують сумісної роботи освітян, влади, громадськості. Яскравим доповненням до доповіді став відеоролик «Освіта в 2016 му: - спогади, роздуми, відчуття».
Обговорити проблеми та перспективи розвитку освіти, почути кожного вчителя, випускника 2017 року було запропоновано учасникам колегії під час брейнштормінгу.
Всі керівники закладів освіти були розподілені на чотири проблемні групи, які працювали над вирішенням окресленої проблеми. Побувавши у ролі «мрійника», «реаліста» та «критика» одночасно, кожний з учасників зміг висловити свою думку, надати пропозиції щодо вирішення проблеми. Звучало багато думок «за» та «проти» деяких позицій Концепції, надавалася перевага позитивним здобуткам класично-академічному навчанню в школі, висвітлена роль позашкільної освіти в формуванні життєвих компетентностей школярів, обговорений стан дошкільної освіти. Гаряча дискусія розгорілася під час обговорення умотивованості вчителя, автономії школи, децентралізації та ефективного управління школою.
Всі напрацьовані матеріали колегії, а це добра десятка реальних пропозицій, було вирішено направити до Міністерства освіти і науки України у рамках обговорення основних пріоритетних дій уряду до 2022 року.