Відділ освіти Ренійської міської ради

 

ПЕДАГОГІЧНІ ДІАЛОГИ

31.05.2017
30 травня відбулися педагогічні діалоги вчителів початквої школи та вихователів ДНЗ

ПЕДАГОГІЧНІ  ДІАЛОГИ 

 

         «Мудрим є педагог, який пристосовується до природи дошкільника, а не намагається пристосувати  природу різних дітей до своєї власної, який не вважає себе “хазяїном” дитини, а вчиться у неї, у життя,  у природи, не вимагає, не наполягає, не залякує, а запрошує вихованця до дії, зацікавлює нею, розуміє, що рухливість є важливою умовою повноцінного розвитку дитини, не пригнічує активності дошкільника»

 

         Сьогодні, коли в Україні відбувається глибинне реформування системи освіти, важливе місце в цьому процесі посідає проблема наступності і перспективності між дошкільною та початковою освітою.

         Дошкільне дитинство – це особливий і самодостатній період розвитку у житті кожної людини, під час якого вона набуває певного досвіду і готується до зміни соціального статусу. І лише від дорослих залежить, щоб ця зміна відбулася природно і безболісно. Забезпечення  наступності у навчанні  дошкільників та молодших школярів в сучасних умовах, які склалися в Україні, є дуже важливим.

         Наступність – це врахування того рівня розвитку дитини, з яким вона прийшла до школи, опора на нього. Вона забезпечує органічне, природне продовження розвитку, виховання та навчання, започаткованих у дошкільному віці, створює умови для успішного переходу молодшого школяра в основну школу.

         Досліджуючи питання наступності, реформування початкової освіти, розбудову Нової української школи, 30 травня в Ренійській гімназії  відділом освіти, молоді та спорту та районним методичним кабінетом були організовані  педагогічні діалоги на тему:  «Дошкільна та початкова освіта: сходинки до підвищення якості освіти».  В методичному заході взяли участь вихователі старших вікових груп ДНЗ району, вчителі - класоводи 1-х та 4-х класів.

Організаторами та учасниками методичного заходу були  розглянуті актуальні питання   вимог оновлених програм для початкової школи,  реалізації  програм «Дитина у дошкільні роки» та «Я у Світі».  Дискусійним  виявилися  теми «Червона ручка, простий олівець та домашні завдання в першому класі», колеги ділилися  своїми спостереженнями,  досвідом  першого року  впровадження  цих пропозицій. 

         Корисними були  поради колег з питань «Мова, розвиток мовлення та мовленнєвих навичок у першокласника»,  «Розвиток математичних компетентностей та розвиток математичної логіки в 1 та 2 класах».  Учасникам був запропонований  фрагмент уроку «Логіка», підготовлений учнями другого класу Ренійської гімназії, а також фрагмент майстер-класу з «Монотипію» на уроках ОТМ. Вихователі  ДНЗ  ділилися  досвідом  з  розвитку мовленнєвого спілкування, підготовки руки до письма.  А  виставка  педагогічних  та  методичних  розробок,  дидактичних  матеріалів, виготовлених власноруч,  довела,  що  в  закладах освіти Ренійського  району  працюють  небайдужі, творчі  та  самовіддані  педагоги.

         Щиро  дякуємо  всім  учасникам,  які  сумлінно  підготувалися  до  заходу – педагогам з ЗОШ №1, Ренійської гімназії, ЗОШ №3, Ренійського ліцею, Орлівської ЗОШ, ДНЗ «Чомучка», ДНЗ «Ягідка», ДНЗ «Чебурашка», ДНЗ «Ромашка».